Witamy w świecie piwa Kozel!

Żeby przejść dalej, musisz być pełnoletni. Podaj swój rok urodzenia i kraj, w którym mieszkasz.

Niektórzy urodzeni w tym roku wciąż są niepełnoletni. Prosimy, podaj dokładną datę urodzin.

Kufel pysznego piwa dobrze czymś przegryźć – na przykład ciasteczkami, które znajdziesz na tej stronie. Podając swój rok urodzenia, zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie zgodnie z przepisami zawartymi w Polityce Prywatności.

Niektórzy urodzeni w tym roku wciąż są niepełnoletni. Prosimy, podaj dokładną datę urodzin.

Połącz to, co najlepsze z obu!
Spróbuj Kozla Mix w swoim domu!

Czasami każdy z nas ma taki dzień, że nie potrafi podjąć żadnej decyzji… No to Kozel Ležák czy Kozel Černý? Ležák ceniony jest za swój orzeźwiający smak, a zaskakująco lekki Černý przekonuje do siebie delikatną karmelową nutą. Trudno zdecydować, który z nich smakuje lepiej. Wszystkich entuzjastów piwa Kozel postanowiliśmy zachęcić do odkrycia znanego w Czechach – a nietypowego u nas – sposobu serwowania go. Jeśli nie możesz zdecydować, który z wariantów wolisz lub po prostu lubisz „pivné novinky”, to coś dla Ciebie! Połącz oba warianty w jednym kuflu i stwórz samodzielnie niezwykły Kozel Mix o pięknym rubinowym kolorze!

Jesteś o krok od zupełnie nowych doświadczeń w piwnym świecie

1.

Przygotuj czysty i zimny kufel marki Kozel.

Plus icon

2.

Nalej piwo Kozel Ležák do połowy kufla trzymając go pod kątem 45°.

Plus icon

3.

Następnie dopełnij kufel piwem Kozel Černý.

Plus icon

4.

Nalewaj centralnie powoli oddalając butelkę od kufla ku górze. To pozwoli zwieńczyć serwowanie gęstą, kremową pianą.

Equal icon

5.

Ciesz się doskonałym smakiem Kozel Mix.

Kozel Mix to nie tylko to, co najlepsze z obu! To także świetny wybór niezależnie od tego, w jakim jesteś nastroju. Dodasz nieco więcej Kozla Černego, a świat nabierze… słodszych kolorów! Z kolei kilka kropli więcej Kozla Ležáka wystarczy, by wydobyć mocniejsze goryczkowe nuty. Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie!

MIXUJ I DZIEL SIĘ Z INNYMI

To właśnie piwowar z browaru w Velkich Popovicach, skąd pochodzi piwo Kozel, wpadł na pomysł, by połączyć oba warianty. Teraz jest ogromnie ciekaw, jak wielu osobom ten sposób serwowania piwa Kozel przypadł do gustu. MIESZAJ DWA Z CZECH i pokaż w mediach społecznościowych, jak celebrujesz ten wyjątkowy rytuał piwny. Pamiętaj o hasztagach #KozelMix #KozelFunPours #MIESZAJDWAZCZECH

Kozel Glass

Kozel Ležák

Kozel Glass

Brawurowy Mix

Kozel Glass

Perfekcyjny Mix

Kozel Glass

Optymistyczny Mix

Kozel Glass

Kozel Černý

I wiele, wiele więcej miksów! MIXuj Kozla Ležáka i Kozla Černego tak, jak lubisz!

Kozel Glass Kozel Glass Kozel Glass Kozel Glass Kozel Glass

Witaj w generatorze piwnych MIXów kozła Oldy

Nie wiesz, który Kozel Mix będzie dziś najlepszy? Niech zdecyduje za Ciebie nasz kozioł Olda! On wie najlepiej, jak zamieszać w Twoim piwnym sercu!

Olda! Pokaż, co zameeeszać!

Najczęstsze pytania

Pytanie 1

W jakich proporcjach można mieszać 2 warianty?

Odpowiedź 1

Polecamy proporcje pół na pół.

Pytanie 2

Co otrzymam mieszając w różnych proporcjach? Jakie różne smaki?

Odpowiedź 2

Jeśli dodamy więcej Kozla Černý, smak MIXa przejdzie w tony słodsze, bardziej karmelowe, natomiast jeśli wlejemy więcej Kozla Ležák, MIX będzie miał bardziej goryczkowy i słodowy smak z mocniejszym aromatem chmielowym.

Pytanie 3

Czy najpierw należy wlać Kozla Černý czy Kozla Ležák?

Odpowiedź 3

Nie ma to znaczenia dla smaku. Lepszy efekt wizualny uzyskamy nalewając najpierw piwo jasne, a następnie ciemne. Możesz też wlać je jednocześnie - sprawdź jakość piany!

Pytanie 4

Ile alkoholu zawiera MIX?

Odpowiedź 4

To zależy na jakie proporcje piw się zdecydujesz. Jeśli nalejesz więcej Kozla Černý, zawartość alkoholu będzie bliska 4,0% obj.; jeśli więcej Kozla Ležák, zawartość alkoholu będzie bliska 4,5% obj.

Pytanie 5

Czy mogę przygotować MIXa z piwa z puszki?

Odpowiedź 5

Oczywiście! Nie ma znaczenia, czy masz puszkę lub butelkę. Warto jednak pamiętać jak prawidłowo nalewać piwo z puszki czy butelki do kufla. Pamiętaj by przygotować czysty i zimny kufel marki Kozel. Nalej piwo Kozel Ležák do połowy kufla trzymając go pod kątem 45°. Następnie dopełnij kufel piwem Kozel Černý. Nalewaj centralnie powoli oddalając butelkę lub puszkę od kufla ku górze. To pozwoli zwieńczyć serwowanie gęstą, kremową pianą. Ciesz się doskonałym smakiem Kozel MIX.

Pytanie 6

Czy MIX przygotowany w domu będzie smakował tak samo jak ten podany w restauracji?

Odpowiedź 6

Kozel serwowany w restauracji, jak i ten, który kupisz w sklepie – w puszce czy w butelce, to to samo piwo. W restauracji piwo Kozel często serwowane jest z kranu, wówczas możemy otrzymać przy odpowiedniej technice nalewania kremową i gęstą pianę. W domu otrzymanie gęstej kremowej piany jest zdecydowanie trudniejsze. Jakość piwnej piany może powodować niewielką różnicę w smaku.

Pytanie 7

Czy można mieszać w innym kuflu niż kufel Kozela?

Odpowiedź 7

Nie jest to zalecane, bo oryginalne Velkopopovickie kufle zostały stworzone właśnie z myślą o piwie Kozel i różnych sposobach jego serwowania – tak by wydobyć to co najlepsze z piwa Kozel. Bez względu na to jakiego szkła używasz pamiętaj by mieć czysty, mokry i zimny kufel. Kształt kufla jest ważny - powinien zamykać się do góry, aby lepiej utrzymać pianę.

Pytanie 8

Czy można mieszać wszystkie piwa?

Odpowiedź 8

Możesz mieszać ze sobą dowolne piwa, ale nie każde połączenie piw będzie smakować dobrze. Niektóre rodzaje piw mają silne lub bardzo charakterystyczne smaki, które nie współgrają z innymi piwami.

Pytanie 9

Czy można mieszać piwo Kozel z innymi piwami? Np. Lech Premium i Kozel Černý? Lub z innymi piwami?

Odpowiedź 9

Możesz mieszać ze sobą dowolne piwa, ale nie każde połączenie piw będzie smakować dobrze. Niektóre rodzaje piw mają silne lub bardzo charakterystyczne smaki, które nie współgrają z innymi piwami.

Pytanie 10

Jak będzie smakował Mix?

Odpowiedź 10

Największą zaletą Kozel MIX jest równowaga pomiędzy przyjemną goryczką piwa Kozel Ležák, a karmelową słodyczą piwa Kozel Černý. MIX nie będzie ani za słodki, ani zbyt cierpki. To po prostu bardzo pijalny lager doskonały na każdą pogodę. Karmelowy posmak równoważy goryczkę po przełknięciu piwa i sprawi, że każdy kto go spróbuje poprosi o kolejny 😊

Pytanie 11

Czy ciemne piwo nie zdominuje smaku i nie spowoduje, że Mix będzie ciężkim piwem?

Odpowiedź 11

Przede wszystkim Kozel Černý nie jest ciężki w smaku, bo to zaskakująco lekki ciemny lager o wysokiej pijalności, a stosując proporcje 50:50, nie spowoduje zdominowania smaku MIXa przez ten wariant.

Pytanie 12

Skąd wziął się pomysł na mieszanie piw? (czeska kultura piwna)

Odpowiedź 12

Nie ma dokładnej daty, kiedy nastąpiło pierwsze wymieszanie piwa jasnego z ciemnym. Również w przeszłości zarówno piwo jasne, jak i piwo ciemne nie zawsze były dostępne w tym samym czasie, więc konsumenci po prostu nie mieli możliwości ich mieszania. Zanim MIX zaczął być tak popularny jak obecnie, konsumenci spontanicznie chcieli czegoś innego niż standardowy jasny lager, a mieszanka z ciemnym piwem była naturalnym wyborem, który pozwolił na odróżnienie się od innych. Dużą zachętą i impulsem do kultywowania mieszania wariantów piwa- była dobrze zakorzeniona czeska kultura piwna w Czechach, gdzie ludzie doskonale znają ten sposób serwowania piwa i nazywają go RUBINEM.

Pytanie 13

Czy jeśli poproszę piwowara/Tapstera o zmieszanie piw Kozel, to zgodzi się na to i przygotuje Kozel Mix?

Odpowiedź 13

W republice czeskiej – na pewno, a mamy nadzieję, że i w Polsce również. To bowiem browarnicy i Tapsetrzy byli jednymi z propagatorów mieszania dwóch piw Kozel. Zapraszamy do Kozlovnej w Warszawie, Gdańsku, Rzeszowie czy Inowrocławiu 😊

Pytanie 14

Gdzie znajdę więcej informacji i wskazówek na temat mieszania piw i tego jak je przygotować?

Odpowiedź 14

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.kozel.pl, śledzenia fanpage Kozel na Facebooku, zapraszamy także do naszych flagowych lokali Kozlownych, gdzie Tapsterzy i Obsługa chętnie podzielą się swoją wiedzą 😊

Pytanie 15

Czy zmieszanie alkoholi nie spowoduje skutków ubocznych np. na kolejny dzień?

Odpowiedź 15

Nie ma różnicy w oddziaływaniu alkoholu na organizm w przypadku picia Kozel MIX, czy pojedynczych wariantów piwa. Zależy to od tego po ile piw sięgniemy, więc pamiętajmy o Odpowiedźalnym piciu alkoholu.

Pytanie 16

Czy po zmieszaniu obu wariantów piwa jego jakość pozostaje taka sama/ tak samo wysoka?

Odpowiedź 16

Jeśli stosujemy się do zalecanego sposobu nalewania, to tak.

Pytanie 17

Jeśli kupię dwie butelki, to czy mogę z nich zrobić dwa MIX-y?

Odpowiedź 17

Pewnie, że możesz. Kupując dwie butelki masz 1 litr piwa, co oznacza 2 x 0,5l MIXa.

Pytanie 18

Co mam zrobić z resztkami piwa, które pozostały mi po ich wymieszaniu?

Odpowiedź 18

Możesz albo wypić je oddzielnie, albo schować do lodówki na krótki czas i przygotować kolejnego MIXa. Nie należy przechowywać otwartego piwa przez dłuższy czas - w przeciwnym razie smak ulegnie drastycznej zmianie.

Pytanie 19

Jak zrobić swój własny MIX?

Odpowiedź 19

Przygotuj czysty i zimny kufel marki Kozel. Nalej piwo Kozel Ležák do połowy kufla trzymając go pod kątem 45°. Następnie dopełnij kufel piwem Kozel Černý. Nalewaj centralnie powoli oddalając butelkę lub puszkę od kufla ku górze. To pozwoli zwieńczyć serwowanie gęstą, kremową pianą. Ciesz się doskonałym smakiem Kozel MIX.

Pytanie 20

Czy mam zamieszać MIX na końcu/po nalaniu piw do kufla?

Odpowiedź 20

Nie musisz, zamieszanie spowoduje, że piana opadnie.

Najwięksi fani Kozla

Teraz wiesz, jak otrzymać wszystko, co najlepsze z obu w jednym kuflu! Dlatego pokaż nam, że jesteś prawdziwym ekspertem w dziedzinie MIXowania Kozla! Podziel się tym, co dziś zMIXowałeś, dodając hasztagi
#KozelMix #KozelFunPours #MIESZAJDWAZCZECH

Piwne rytuały z Kozlem nigdy się nie kończą.

Sposoby Serwowania